Naglowek

                                                                                           Historia wzywa

 

 

 

DAWNIEJ
 

1 002

ZAPRZYJAŹNIONE
STRONY
 
logo2
 
 
13882092 1820188658249362 7175497709838561311 n 
                                                                           logo paczka
 
 
logo3
 
                                                                          

Odwiedziło nas

026026
Dzisiaj
Łącznie
53
26026

DOŁĄCZ DO NAS!

 Zapraszamy do dołączenia w nasze szeregi!

 

Dla kogo jest Grupa?

Dla wszystkich dziewcząt i kobiet, bez względu na wiek, które kochają przedwojenny świat i interesują się modą, obyczajowością i codziennością kobiecego życia w dawnych epokach (w szczególności międzywojnia,  ale znajdzie się też miejsce na lata wcześniejsze!). Dla kobiet, które lubią historię (albo nie lubią, ale chciałyby się do niej przekonać i poznać ją niekoniecznie od strony podręczników) i chciałyby z dumą nosić pewiacki mundur.

Jeśli zajmujesz się już rekonstrukcją, działasz w innej Grupie, ale chciałabyś dołączyć do wyłącznie kobiecego projektu – jest taka możliwość. Z powodzeniem da się to połączyć.

Co trzeba zrobić, żeby dołączyć do Stowarzyszenia?

Właściwie niewiele! Formalności to wypełnienie jednej deklaracji, poza nią wymagamy zapału, energii i ogromnej ilości uśmiechu. Nie musisz też posiadać ogromnej wiedzy historycznej – zdobędziesz ją poprzez praktyczną działalność w Stowarzyszeniu.

Czy są jakieś ograniczenia wiekowe?

Absolutnie nie! Dołączyć do Stowarzyszenia mogą także niepełnoletnie dziewczęta.

Czym się zajmuje nasze Stowarzyszenie?

Odtwarzamy sylwetki członkiń międzywojennej Organizacji Przysposobienia Wojskowego Kobiet, która miała na celu przygotowanie kobiet do nadchodzącej wojny. Bierzemy udział w inscenizacjach, piknikach historycznych, wydarzeniach rocznicowych. Czasami przygotowujemy posiłki w kuchni polowej, innym razem opatrujemy rannych w szpitalu polowym. Pokazujemy także życie ludności cywilnej – nie tylko tej zamożnej, ale także chłopek i uboższych mieszczanek. Organizujemy pokazy strojów i sesje zdjęciowe. [więcej dowiesz się tutaj]

Dołączyć do nas można w każdej chwili!  Na początku będziesz miała okazję uczestniczyć z nami w kilku wydarzeniach, a następnie zdecydujesz, czy rekonstrukcja historyczna jest dla ciebie i czy chcesz zostać z nami.

 

 

Nie czekaj i już dziś skontaktuj się z nami!

Plakat

Created © 2017 by Joanna Kowalik