Naglowek

                                                                                           Historia wzywa

 

 

 

DAWNIEJ
 

1 002

ZAPRZYJAŹNIONE
STRONY
 
logo2
 
 
13882092 1820188658249362 7175497709838561311 n 
                                                                           logo paczka
 
 
logo3
 
                                                                          

Odwiedziło nas

105255
Dzisiaj
Łącznie
45
105255

Jarmark Tumski w Płocku

 

            Nasza delegacja PWK wraz z trzema kolegami z GRH Skierniewice miała okazje zaprezentować się na Jarmarku Tumskim w dniach 3-4 czerwca w Płocku. Przygotowałyśmy trzy stanowiska – kancelarię, punkt sanitarny i kuchnię polową.

Kancelarię obsługiwały Paulina i Monika, gdzie można było rozszyfrować tajną wiadomość zapisaną Alfabetem Morse’a, ale również zobaczyć jak wyglądała taka kancelaria. Następnym stanowiskiem, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem był punkt sanitarny którym dowodziły Kasia i Magda. Można było tu przejść szybki kurs na sanitariusza, wyjąć kulę z rany, a także opatrzyć rannych żołnierzy.  Mimo początkowych oporów najmłodszych uczestników szybko przekonywali się oni do nas i z ogromnych zaangażowaniem przy dopingu rodziców pomagali sanitariuszkom opatrywać rannych żołnierzy. Czymś nowym dla dzieci byłą kuchnia polowa, gdzie można było zobaczyć jak gotowano dawniej na otwartej kuchni przygotowanej w warunkach okupacyjnych takie przysmaki jak kartoflanka i podpłomyki. Tutaj również najmłodsi, którzy nigdy nie widzieli jak to się robi byli chętni do pomocy i często słyszałyśmy pytania od nich czy mogą pomóc obrać ziemniaki, albo coś pokroić. Obu tych dań oraz smalcu, konfitury z jabłek i chleba okupacyjnego z ziemniaków można było spróbować. Kolejną nieplanowaną atrakcją było mycie garnków za pomocą wody i ziemi, gdzie również najmłodsze pociechy chciały pomagać.

Podsumowując cały nasz dwudniowy wyjazd możemy poszczycić się kilkudziesięcioma nowymi sanitariuszami i sanitariuszkami, kancelarystkami i pomocą kuchenną.  Do zobaczenia w Zielonym(14-16 lipca).

Dziękujemy za zaproszenie i ciepłe przyjęcie Stowarzyszeniu Historycznemu im. „11 Grupy Operacyjnej NSZ”.


Polna Stokrotka 

 

 

 

 

Created © 2017 by Joanna Kowalik