Naglowek

                                                                                           Historia wzywa

 

 

 

DAWNIEJ
 

1 002

ZAPRZYJAŹNIONE
STRONY
 
logo2
 
 
13882092 1820188658249362 7175497709838561311 n 
                                                                           logo paczka
 
 
logo3
 
                                                                          

Odwiedziło nas

105279
Dzisiaj
Łącznie
69
105279

Odyseja Historyczna

W dniach 21-23 lipca nasze stowarzyszenie w dość licznym składzie wzięło udział w Odysei Historycznej w Kutnie. Razem z kolegami ze Stowarzyszenia Tradycji 26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty pokazaliśmy kilka wycinków z życia przed wojną. Można było obejrzeć jak wyglądały stanowiska kancelaryjne PWK, a najmłodsi mogli przekonać się, że wbrew pozorom pisanie na maszynie nie jest takie łatwe, a własnoręcznie uzupełniona karta zgłoszeniowa do Organizacji była drobną pamiątką z jaką każdy mógł nas pożegnać. Kolejnym stanowiskiem jakie można było zobaczyć był punkt sanitarny w którym na zwiedzających czekało zadanie z przyporządkowaniem właściwych przedmiotów do wyposażenia torby sanitarnej. Ostatnim punktem programu była dosyć rozbudowana część wiejska gdzie dzielne kucharki zadbały o aprowizację

dla uczestników dioramy. Ponadto nasze pewiaczki udzielały pomocy medycznej kolegom żołnierzom. Widzowie na własne oczy mogli zobaczyć, że ówczesne strzykawki budziły grozę nawet w zwykle odważnym wojsku. ;)

Drugiego dnia znaczna część z nas wzięła dodatkowo udział w inscenizacji, podczas której wcieliłyśmy się w sanitariuszki ze szpitala polowego i ludność cywilną.

Wspólnie ze Stowarzyszeniem Tradycji 26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty zdobyłyśmy wyróżnienie dla naszej dioramy. Dziękujemy za docenienie naszej pracy i obiecujemy, że nie spoczniemy na laurach. Mamy nadzieje, że w przyszłym roku również pojawimy się razem z fragmentami przedwojennego życia dziewcząt z PWK. 

 

 

 

Created © 2017 by Joanna Kowalik