Naglowek

                                                                                           Historia wzywa

 

 

 

DAWNIEJ
 

1 002

ZAPRZYJAŹNIONE
STRONY
 
logo2
 
 
13882092 1820188658249362 7175497709838561311 n 
                                                                           logo paczka
 
 
logo3
 
                                                                          

Odwiedziło nas

130326
Dzisiaj
Łącznie
72
130326

Kalendarz dla Bohatera 2019

“Kalendarz dla Bohatera”. Już sama nazwa budzi niemałe zainteresowanie, a dodając do tego te kilka zdjęć z prac przy nim, które do tej pory opublikowałyśmy, mamy całkiem sporą lawinę postów i wiadomości. Nie możemy trzymać Was dłużej w niepewności! Czytajcie co u nas!

IMG 4555 1

 

Kalendarz dla Bohatera 2019 to będzie wydawnictwo wyjątkowe. Po pierwsze dlatego, że cały dochód przeznaczamy na stowarzyszenie Paczka dla Bohatera. Środki te zostaną wspaniale zagospodarowane. Kombatanci pozostający pod opieką stowarzyszenia otrzymają wsparcie w postaci pomocy rzeczowej zależnej od bieżących zapotrzebowań. Będą to paczki świąteczne, materace przeciwodleżynowe, sprzęt medyczny i wiele innych. Ponadto sfinansowane zostaną turnusy wypoczynkowo-rehabilitacyjne, które są tak ważne, aby nasi Bohaterowie jak najdłużej pozostali w dobrym zdrowiu i równie świetnych humorach.

Drugi pierwiastek stanowiący o wyjątkowości kalendarza to jego tematyka. 100 lecie niepodległości. Niepodległości pisanej przez kobiety. Dlaczego? Dobrze wiecie, że to kobiecy punkt widzenia historii jest nam najbliższy. Poza tym: Polska jest kobietą, niepodległość też, więc wszystko chyba jasne. Chcemy pokazać, że zdobywanie niepodległości i jej utrzymanie to nie tylko walka z bronią w ręku. To także wszelkie działania pomocnicze, opieka medyczna, wikt i opierunek, a także, a może nawet przede wszystkim, wszystkie ruchy w czasie pokoju: zdobywanie wiedzy, rozwijanie przemysłu czy bycie świadomym członkiem społeczeństwa.

W kalendarzu znajdzie się dwanaście unikalnych i nigdy niepublikowanych zdjęć przedstawiających kobiety w drodze do niepodległości. Ponadto odkryjecie tam wiele ciekawych dat, tak ważnych dla polskiej niepodległości i rysy historyczne dotyczące każdego z przedstawionych wydarzeń czy zjawisk. Do tego miejsce na notatki, i co najważniejsze, kilka zdjęć i historii naszych wspaniałych Bohaterów.

Zależy nam, aby żadna złotówka się nie zmarnowała. Dlatego wszystko poza drukiem i spedycją wykonujemy w oparciu o pracę wolontariuszy. Modelki i modele, kostiumy, scenografia, charakteryzacja, a nawet fotosy, projekty graficzne i logistyka całego przedsięwzięcia to praca członkiń stowarzyszenia oraz naszych przyjaciół. To wspaniała przygoda i możliwość zdobycia wielu nowych doświadczeń, ale także sporo ciężkiej pracy, którą staramy się pogodzić z naszym życiem prywatnym, rodzinnym i zawodowym. Na szczęście na razie nam się udaje ;)

Skoro wiecie już co będzie zawierał kalendarz i jak on powstaje, czas na garść szczegółów. Już od 15 października rozpoczynamy przedsprzedaż kalendarzy. Zamówienie będzie można złożyć przez naszą stronę, potem opłacić należność i być pewnym, że nie zabraknie dla Was tego wymarzonego egzemplarza. Kalendarze trafią do Waszych rąk już w grudniu - jeśli planujecie podarować je bliskim, na pewno zdążą pod choinkę. Cena jednego egzemplarza w preorderze to 40zł i możecie się cieszyć dwunastoma miesiącami pełnymi historii, które ozdobią Wasze ściany.

Na koniec najważniejsze: startujemy z hasztagiem #kalendarzdlabohatera2019! Oznaczajcie nas!

Przed Wami porcja całkiem świeżych, jeszcze gorących zdjęć z backstage'u naszych sesji i zdjęć dodatkowych, które wykonaliśmy korzystając z zaaranżowanych scenografii. Wszystkie wykonał oczywiście JJ's Reenacting Photography, czyli Tomasz Jabłoński. Miłego oglądania!

IMG 1588 1

Nasze sesje zdjęciowe budzą niemałe zainteresowanie!

IMG 4539 1

A któ rano wstaje ten robi zdjęcia w praktycznie pustych Łazienkach Królewskich! 

IMG 4676 1

IMG 4616 1

Raz modelki, raz makijażystki, czyli członkinie naszej Grupy podołają wszystkim zadaniom. 

IMG 4710 1

Tworzenie scenografii do tajnych kompletów pod czujnym okiem Pani Nauczycielki... i właścicielki mieszkania w którym się znajdujemy!

IMG 4859 1

IMG 1543 1

IMG 1535 1

IMG 4784 1

Jedna z trudniejszych fotografii przedstawiająca różne role kobiet w Powstaniu Warszawskim. Ułożenie na planie tylu osób
było prawdziwym wyzwaniem. Na kolejnych zdjęciach możecie podejrzeć wycinki tego planu. 

IMG 4808 1

IMG 4810 1

IMG 4815 2

IMG 4830 1

IMG 4838 1

IMG 4854 1

 

 

Created © 2017 by Joanna Kowalik