Naglowek

                                                                                           Historia wzywa

 

 

 

DAWNIEJ
 

1 002

ZAPRZYJAŹNIONE
STRONY
 
logo2
 
 
13882092 1820188658249362 7175497709838561311 n 
                                                                           logo paczka
 
 
logo3
 
                                                                          

Odwiedziło nas

137712
Dzisiaj
Łącznie
12
137712

Kalendarz 2019 - zapowiedź

20180721 163427 Kopia 

Backstage sesji zdjęciowej przedstawiającej wrześniową kartę kalendarza. 

 

Z radością pragniemy poinformować, że nasze Stowarzyszenie rozpoczęło prace nad kalendarzem na rok 2019! 

Nie będzie to jednak zwyczajny kalendarz. Jego pomysłodawcą i autorem zdjęć jest Tomasz Jabłoński, którego prace można zobaczyć tutaj. Kalendarz ma na celu przedstawienie pracy kobiet na rzecz odzyskania i utrzymania niepodległości państwa polskiego oraz co najważniejsze - udzielenie wsparcia finansowego kombatantom. Całość zysków ze sprzedaży kalendarza chcemy przekazać stowarzyszeniu Paczka dla Bohatera, które swoją opieką otacza 1600 kombatantów. Wspomniane stowarzyszenie organizuje wyjazdy wakacyjne dla kombatantów połączone z turnusami rehabilitacyjnymi, prowadzi akcję Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera podczas której tworzone są paczki z żywnością i produktami chemicznymi oraz udziela potrzebnej na co dzień pomocy kombatantom np. poprzez przeprowadzenie remontu, czy zakup niezbędnych do funkcjonowania przedmiotów takich jak wózki inwalidzkie, czy materace przeciwodleżynowe. 

Pragniemy pokazać na fotografiach zamieszczonych w kalendarzu działalność kobiet w różnych obszarach na przestrzeni wielu lat. Tak więc na kolejnych kartach kalendarza zwrócimy uwagę na rolę kobiet w powstaniu styczniowym, zaprezentujemy sylwetki członkiń Ochotniczej Legii Kobiet i Organizacji Przysposobienia Wojskowego Kobiet.  Chcemy pokazać także przemiany zachodzące w codziennym życiu kobiet takie jak uzyskanie możliwości nauki na uniwersytetach, uzyskanie praw wyborczych oraz rozwój sportów wśród kobiet. To tylko niektóre tematy, które chcemy poruszyć, kolejne będzie można podejrzeć w czasie relacji z kolejnych sesji zdjęciowych. Zadbamy też o walor edukacyjny - w kalendarzu zamieścimy opisy z krótkim rysem historycznym tłumaczącym zamieszczone fotografie. Zaznaczone zostaną najważniejsze historyczne daty i rocznice. 

Udział w sesjach zdjęciowych biorą członkinie naszego Stowarzyszenia oraz zaprzyjaźnione grupy rekonstrukcyjne m.in. Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej i Kostiumingu "Krynolina" oraz GRH WiN. 

Pragniemy, aby jak największa kwota ze sprzedaży kalendarza trafiła do rąk kombatantów. Dlatego poszukujemy drukarni, która wydrukuje kalendarze za jak najmniejszą kwotę lub osoby, czy instytucji, która będzie chciała pokryć koszty wydruku. Za wszelką pomoc będziemy ogromnie wdzięczni! 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Złóż zamówienie


Imię i nazwisko:*
E-mail:*
Telefon:*
Ilość kalendarzy:*
Dostawa:*
Dane do przesyłki: (w przypadku wyboru paczkomatu wpisz adres lub numer PACZKOMATU)*

Created © 2017 by Joanna Kowalik